Taśmy montażowe

Taśma stalowa to uniwersalny system mocujący o szerokim zastosowaniu. Taśmy nierdzewne wykorzystuje się do mocowania kabli, tablic i znaków drogowych. Mogą posłużyć przy montażu sygnalizacji świetlnej, układaniu przewodów wentylacyjnych czy drabin kablowych. Swoją popularność zawdzięczają doskonałym właściwościom fizycznym i chemicznym, które idą w parze z uniwersalnością rozmiaru – w odróżnieniu od opaski samozaciskowej, taśma stalowa może objąć obiekt o dowolnej średnicy, a jej ewentualny nadmiar wystarczy odciąć.

Uniwersalne taśmy stalowe do różnych zastosowań

Oferowane taśmy montażowe są wykonywane ze stali nierdzewnej lub stali nierdzewnej-kwasoodpornej, dzięki czemu mogą być stosowane w szczególnie trudnych warunkach pracy. Taśmy stalowe doskonale sprawdzają się w warunkach dużych obciążeń mechanicznych, jak również wszędzie tam, gdzie występują wibracje, zagrożenie ogniowe, bardzo wysokie lub niskie temperatury czy zmienne warunki atmosferyczne. Ich atutem jest podwyższona odporność na korozję, w wyniku czego bardzo dobrze sprawdzają się w środowiskach silnie korodujących

Taśmy montażowe i akcesoria

Montażowe taśmy nierdzewne są zapinane przy pomocy odpowiednich zamków i narzędzi. Powstające w ten sposób obejmy charakteryzują się najwyższą trwałością i wytrzymałością mechaniczną. W stałej sprzedaży posiadamy aż siedem typów taśm montażowych wraz z dedykowanymi akcesoriami – zamkami i narzędziami przeznaczonymi do zamykania obejm. Znajdziesz tu m.in. taśmy perforowane i nieperforowane, a także reprezentujące system Giant opaski Free-End wyposażone w fabrycznie montowane klamry do szybkiego zastosowania.

Szukasz czegoś innego? W stałej sprzedaży posiadamy liczne systemy przeznaczone do pracy z kablami. Znajdziesz tu m.in. niezwykle funkcjonalne opaski Band-It, które można w dowolnym momencie otworzyć i wykorzystać powtórnie oraz stalowe opaski nierdzewne dostępne aż w pięciu różnych systemach – od nieotwieralnych, przez samozamykające się, aż po opaski zaciskowe wielorazowego użytku.